niedziela, 19 stycznia 2020

#2

Szanowni,
na wstępie chciałbym życzyć Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku!

Czy wróciły bycze nastroje? Popatrzmy.

BTC/USDT
A jednak! Bitcoin chwilowo wybudził się z marazmu. Nowy rok pozytywnie zadziałał na inwestorów i 3 stycznia rozpoczął się ruch wzrostowy (co ważne!!!) wsparty sporym wolumenem. To bardzo pozytywna informacja. Wydaje mi się, że trafiliśmy na chwilowe przegrzanie, ale temu przyglądniemy się na mniejszym interwale.
Ruch wzrostowy w najbliższym czasie będzie miał dwie przeszkody do pokonania. Pierwszą z nich jest linia trendu spadkowego, kolejna to opór w okolicach 9500pkt. Przełamanie dwóch wyżej wspomnianych „przeszkód” pozytywnie wpłynie na inwestorów i pewnie zwiększy zakupy. Tuż nad tymi poziomami znajduje się psychologiczny poziom 10 000 punktów, warto o tym pamiętać!
Warto odnotować, iż RSI mocno zbliżyło się do poziomu 70punktów.


Podobnie jak przed kilkoma dniami (oznaczone prostokątem) myślę, że i teraz możemy spodziewać się chwilowego „odpoczynku” i zebrania sił przed kolejnymi wzrostami.
Poniższy wykres potwierdza większą aktywność i spore zakupy.



ETH/USDT
Jeszcze w poprzednich analizach powtarzałem, iż dzienne zmiany ETH robią sporo większe wrażenie niż te rysowane na BTC. Ethereum od ostatniego dołka wzrosło o ok 50% w porównaniu do ponad 30% Bitcoina. Turaj też widzimy znacznt wzrost aktywności i co bardzo ważne przełamanie linii trenu spadkowego (pierwszego ważnego poziomu) a następnie oporu w okolicach 155pkt zostało potwierdzone wysokimi wolumenami. Podobnie jak w przypadku BTC, na Ethrereum może wystąpić chwilowa korekta. Najbliższym poziomem wsparcia jest wspomniany wyżej poziom 155pkt.
Tutaj też należy podkreślić, iż RSI mocno zbliżył się w okolice 70pkt


Na poniższym wykresie dość ogólnie oznaczyłem najbliższy poziom oporu. Jest to zakres 190 – 195 punktów. Zieloną strzałką i okręgiem zaznaczyłem „moment przegrzania”. M.in. z tego powodu uważam, że czeka nas chwilowy „odpoczynek”.



CD Projekt
Czy to koniec wzrostów? Piątkowa informacja w opóźnieniu premiery najnowszej gry wstrząsnęło notowaniem CDR. Spółka traciła chwilami 13%. Ostatecznie dzień zakończył się prawie 6% przeceną. Co dalej z notowaniem CDR? Sam jestem ciekaw :)
Spółka cieszy się ogromną popularnością. Świadczy o tym chociażby fakt ogromnych obrotów wygenerowanych w piątek – 711 milionów(!). Ale nie można pominąć mocno przegrzanych wskaźników C/WK – 25,75* (sektor 1,96), C/Z – 237,51* (sektor 1,21), które nie przemawiają na korzyść spółki.
Jeśli poniższa luka nie zostanie domknięta wykres może rozpocząć się powolne osuwanie wykresu. Bardzo ciekawi mnie kiedy „paliwo” dostarczane przez Wiedźmina skończy się.
*na dzień 17.01.2020



Wykresy kryptowalut pochodzą z tradingview.com
Wykresy giełdowe pochodzą z stooq.pl

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz